AKTUÁLNĚ

1) Máme nové logo:

2) Nový web www.alnio.cz

3) Připravujeme zcela novou podobu tohoto webu

 

KONTAKT

E-mail: info@alnio.cz

Kontaktní formulář: zde

Úplné kontakty: zde

DOTACE PRO MLADÉ ZAČÍNAJÍCÍ ZEMĚDĚLCE 2012

Poslední výzva bude spuštěna již v červnu tohoto roku!


V rámci opatření I.3.2 „Zahájení činnosti mladých zemědělců“ rozdělilo Ministerstvo zemědělství žadatelům doposud již cca 1,4 miliardy korun mezi téměř 300 žadatelů.Finanční prostředky přidělované žadatelům pro tyto účely v rámci Programu rozvoje venkova byly v roce 2011 zcela vyčerpány.


Ministerstvu se však nakonec podařilo získat další finanční prostředky k tomu, aby mohla být spuštěna další, a v tomto programovém období velmi pravděpodobně již poslední výzva příjmu žádostí o dotace. Finance na tento titul byly získány díky vývoji kurzu české koruny a eura v minulých měsících a také ušetřením zdrojů, které byly původně určeny k podpoře podnikatelských aktivit, které však nebyly dokončeny. Žádosti o dotace budou místo původně plánovaného termínu nakonec přijímány již v druhé polovině června roku 2012.


Výše dotace pro mladé začínající zemědělce činí až 40 000 EUR a základní podmínky pro příjem žádostí zůstávají podobné, jako v minulém kole. Aktuálně řešeným tématem je typ žadatele - Stážní zemědělský intervenční fond a Ministerstvo zemědělství zvažují umožnění podávání žádostí pouze pro fyzické osoby, právnické osoby tak budou v této výzvě možná zcela vyřazeny. Další novinkou je zkrácení maximální doby, po kterou může být žadatel evidován jako zemědělský podnikatel před datem podání žádosti o dotaci. Na rozdíl od původních 16-ti měsíců se tato doba letos zkracuje o další měsíc, tzn. že žadatel může být zaevidován jako zemědělský podnikatel maximálně 15 měsíců před datem podáním žádosti o dotaci. Žadatelé s delší dobou registrace o dotace bohužel žádat nemohou.


Základní informace o tomto dotačním titulu najdete zde.


V případě Vašeho zájmu o tento dotační titul nás neváhejte kontaktovat.


Vloženo: 18/04/2012